پرچم ایران قابل ابزاری و سلیقه ای شدن نیست
مصطفی لطفی کیان
23 اردیبهشت 1393

 وزیر سابق اطلاعات در اظهار نظر اخیر خود از پرچم ایران که به نام پرچم شیر و خورشید نشان معرفی می شود به سبک و سیاق خود دفاع کرده است. پرچمی که نشان آن ریشه در فرهنگ، سیاست، تاریخ و جغرافیای گسترده و انسانی ایران دارد. نمادی که به هیچ دودمان و خاندان و جریانی تعلق نداشته و ندارد و یک شبه خلق نشده است بلکه مانند دیگر نهادها و نمادهای ایرانی تنها به ملت ایران تعلق دارد و نشانه یگانگی و اصالت و هویت ملت و میهن ماست. اینکه چرا یک مقام امنیتی انقلابی به یک نماد ایرانی علاقه مند شده است جای پرسش دارد. آیا بیرق انقلاب دیگر کارایی گذشته را ندارد؟ آیا قرار است از پرچم شیر و خورشید نشان نیز مانند سرود ای ایران برای مقاصد آینده سؤاستفاده شود؟ آیا قرار است فلاکت برآمده از سؤمدیریت کشور پشت پرچم ایران ادامه پیدا کند؟ آیا قرار است جناح و جبهه و جریان جدیدی به ملت ایران تحمیل شود؟

 

آقای یونسی آیا از نظر شما این نماد تنها در حد آرم جایگزین هلال احمر است؟ گویا از نظر شما تنها مشکل نشان تاج است که آن را مربوط به شاه می دانید ولی نفرمودید کدام شاه و چرا؟

آقای یونسی شما که از مطلعین وقایع سی و پنج سال اخیر ایران هستید بگویید که چه کسانی و با چه حقی به این نماد ملی ایران یورش بردند؟ چرا طی این سی و پنج سال صحبت از این پرچم یکی از خط قرمزهای ارباب انقلاب بوده است؟ چرا شما امروز بر خلاف خط قرمز سی و پنج ساله اظهار نظر می کنید؟

 

خط قرمزی که با صراحت و قاطعیت از سوی آقای خمینی ترسیم شد:

"بیرق ایران نباید بیرق شاهنشاهی باشد. آرم های ایران نباید آرم های شاهنشاهی باشد، باید آرم های اسلامی باشد. از همه ی وزارت خانه ها، از همه ی ادارات باید این شیروخورشید منحوس قطع بشود. عَلَم اسلام باید باشد، آثار طاغوت باید برد، اینها آثار طاغوت است. این تاج آثار طاغوت است. آثار اسلام باید باشد، نه آثاری که تمدن است. آقا بیدار باشید، دولت بیدار باش، ملت بیدار باش. آقا بیدار باشید، کم کم شما رو دوباره نکشونند به اونجا. از الان از الان باید این مسائل حل بشود."

 

بله، لطفن بیدار باشید. دست از سر این نماد شکوهمند ایران بردارید. آنچه بر سر طبیعت و فرهنگ و اقتصاد و... ایران آوردید بر سر این نماد نیاورید.

آقای یونسی شما حتمن به خاطر دارید با کسانی که این پرچم را در محیط شخصی یا وسایل خصوصی خود داشتند چگونه برخورد می شد؟

آقای یونسی مشکلات مملکت ساختاری است و بسیاری از آن ها مولود دوران پس از حمله به پرچم و دیگر نمادها و نظامات ایرانی است. با تغییر و خلق چهره ها و ظواهر جدید مشکلات حل نمی شوند زیرا ساختارهای اصیل و بنیادی کشور گرفتار انقلاب شده اند.

آقای خمینی: "ما نمی خواهیم نظام را به هم بزنیم. ما می خواهیم نظام محفوظ باشد، لاکن نظام در خدمت ملت."

 

آقای یونسی آگاه هستید چه تعداد خانواده ایرانی با برهم زدن نظام پادشاهی ایران و تصمیمات نسنجیده طی این سی و پنج سال به پایین شیب تند معاش روزانه سقوط کرده اند و چه تعداد صاحب ثروت های باد آورده نجومی شده اند؟

آقای یونسی لطفن منابعی را که خرج تغییر لباس و چهره می کنید در راه رفع رشوه خواری و پارتی بازی مسئولان و مدیران و معاونانی که از فیلترهای گزینش انقلابی و عقیدتی گذشته اند و سیستم اداری کشور را اشغال کرده اند و جلوگیری از تعدی و فساد ارگان های انقلابی هزینه کنید تا نتایج بهتری نسیبتان شود، زیرا پرچم ایران زیبنده نظامی است که عدالت اقتصادی و اجتماعی و سیاسی را فراهم کرده باشد.

 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
افرین رحمت به خونت .
دکترزنگنه
سپاسگزارم دکتر زنگنه گرامی
مصطفی لطفی کیان
    
 
کلمات کلیدی :    وزارت اطلاعات    علی یونسی    شیر و خورشید    نشان شیر و خورشید    پرچم شیر و خورشید    شیر و خورشید سرخ    حلال احمر    نشان حلال احمر    مصطفی لطفی کیان    حزب پان ایرانیست
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : دوشنبه 13 فروردين 1403