آیا زندانیان سیاسی حقوقی دارند؟
2 اردیبهشت 1393

صبح شنبه 28 فروردین نیروهای امنیتی به زندانیان سیاسی بند 350 اوین حمله کردند و بیش از 28 زندانی مجروح و 4 تن از زندانیان سیاسی به دلیل خونریزی و شکستگی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شدند و پس از پایان درگیری 32 تن از زندانیان به انفرادی منتقل شدند. مهاجمان زندانیان سیاسی را مجروح و به شدت زخمی نمودند که این حمله در پی اعتراض زندانیان به نحوه بازرسی بوده است و پاسخ به این اعتراض با تهاجم داده شد! 74 تن از زندانیان بند 350 زندان اوین در خصوص حمله نیروهای امنیتی به زندانیان بی دفاع شهادت نامه ای خطاب به دادستان تهران نوشته اند.

 

امضا کنندگان نامه فوق با اشاره به مسئولیت دادستان در «ریاست و نظارت بر ضابطان دادگستری از جمله روسا و معاونان زندان و رسیدگی به گزارش وقوع جرم و اقامه دعوی در هر حوزه قضایی»، خواستار «مجازات تمامی مسببین» حمله به زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین شده‌ اند.

 

مسئولان امور زندان های ایران گزارش ها را رد کرده اند و به طور کلی این تهاجم را تکذیب نموده اند. اما با این حال مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری اعلام کرده است که درگیری سطحی ای بین میان نیروهای امنیتی و زندانیان سیاسی روی داده است. گزارش های مسئولان ضد و نقیض یکدیگر می باشد!

 

هم اکنون مجلس شورای اسلامی در حال تحقیق و تفحص درباره این واقعه دردناک می باشد که نتیجه آن هرچه باشد جای بسی تاسف است برای حاکمیت.

 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
تاکنون هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است !
    
 
کلمات کلیدی :    حقوق زندانیان    زندانیان سیاسی    حمله به زندان    زندان اوین    بند 350 زندان اوین    باتوم    سرکوب    حزب پان ایرانیست
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : دوشنبه 13 فروردين 1403