کوبانی آزاد شد!
تارنمای خبری فردا
7 بهمن 1393

مهر: منابع کردی به طور رسمی آزادی شهر کوبانی (عین العرب) را اعلام کردند و از تلاش برای کنترل 350 روستا در این شهر خبر دادند.

به گزارش منابع موثق اقلیم کردستان عراق، مرکز اطلاع رسانی یگان های مدافع خلق (y.p.g) لحظاتی پیش با صدور بیانیه ای آزادی کامل شهر کوبانی (عین العرب) را رسما اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: از ظهر امروز آزادی کوبانی در بیشتر رسانه ها اعلام شده بود اما نیروهای مدافع خلق تا این لحظه خبر را به طور رسمی تایید نکرده بود.

بر اساس آمار سازمان های حقوق بشری سوریه، کوبانی (عین العرب) کاملا به تصرف نیروهای کرد درآمده است و در مقابل تروریست های داعش برای جبران ناکامی شکست خود در کوبانی به فکر حمله به مناطق دیگر سوریه هستند و برای حمله دیگر مناطق سوریه برنامه ریزی می کنند.

«رامی عبدالرحمان» مسئول سازمان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است: بله کوبانی کاملا تحت کنترل نیروهای کرد درآمده است و در حال حاضر درگیری ها به حومه شرقی کوبانی کشیده شده است. تروریست های داعش در حال حاضر به دنبال دروازه ای هستند تا بتوانند از آن فرار کنند و احتمالا مناطق دیگری از سوریه از جمله فرودگاه دیرالزور یا منطقه دیگری را مورد هجوم قرار دهند.

وی با بیان این مطلب افزود: داعش در این روزها مجبور بوده برای ناکامی شکست خود در کوبانی از نوجوانان زیر 18 سال استفاده کند.

گفته می شود نیروهای کرد در حال حاضر در تلاش برای پاکسازی 350 روستایی هستند که آنها را به طور کامل تحت کنترل ندارند. طی 4 ماه گذشته در جنگ کوبانی حدود هزار تروریست داعش به هلاکت رسیده اند و این تعداد به غیر از تلفات داعش در حملات هوایی ائتلاف مقابله با داعش در سوریه است.

بر اساس آمارها، طی 112 روز گذشته هزار و 314 نفر از طرف های درگیر (نیروهای کرد و داعش) کشته شده اند. از این تعداد 979 نفر داعشی و بقیه نیروهای کرد بودند. 38 نفر از کشته شدگان داعشی انتحاری بودند. 324 نفر نیز از نیروهای (y.p.g) و یک نفر نیروی اعزامی اقلیم کردستان عراق بود.

 

خاستگاه: تارنمای خبری فردا

 

 

 

بیانیه حزب پان ایرانیست در دفاع از هم تباران کرد کوبانی (از بایگانی بیانیه ها)

 
فرستادن دیدگاه
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
 
دیدگاه کاربران :
باتبریک پیروزی کردهای ایرانی کوبانی. چی شده شما هم مثل لیبرالها فمنیست شدید و از حضور زنان در جنگ استقبال می کنید!!!!
ما معتقد به برابری زن و مرد هستیم و هیچ جنسیتی را برتر بر جنسیت دیگر نمی دانیم. در جنگ کوبانی زن و مرد دوشادوش یکدیگر جنگیدند تا از جان و سرزمین و ناموس و شرف خود دفاع کنند؛ شما اسم این را میگذارید لیبرال بودن و دفاع از حضور زنان در جنگ؟! نامش مهم نیست، دفاع از جان و سرزمین و ناموس و شرف مهم است. در ضمن من متوجه نشدم شما از کجا می گویید که ما از حضور زنان کوبانی در جنگ حمایت کردیم!!!
مهران شهرخانی
دوست عزیز برابری در طبیعت وجود ندارد !!دو جنس مخالف با دیدگاههای گونان و تمایالات ژنتیکی متفاوت و یا حتی متضاد نمیتوانند برابر باشند !!متفاوت بودن به معنای برتری نیست !!! اینکه زن و مرد در دفاع از کشورشان در مواقع ضرورت شرکت داشته باشند موردی ندارد ولی تبلیغ حضور زنان در عرصه نظامی به عنوای یک حق و یا برابری دسیسه ای جهانی برای از هم پاشیدن روابط بین زن و مرد و از بین بردن زنانگی و مردانگی در جهت برپایی حکومت جهانی با اهداف خاص می باشد . من به عنوان یک ناسیونال سوسیالیست هرگز مفهوم برابری و حقوق بشر تعریف شده به دست فاتحین جهان میهن جنایتکار جنگ دوم جهانی رو نمیپذیرم !!
رضا
    
 
کلمات کلیدی :    کوبانی    کرد    کردستان    داعش    آزادی    آزادی کوبانی    سوریه
صفحه اصلی  بازگشت
 
تاریخ آخرین بروزرسانی : سه شنبه 29 شهريور 1401